Kõrgsurve-jugainjekteerimisel kasutatakse suure purustusjõuga vesi-tsemendi juga, et rajada pinnasesse erineva geomeetriaga tsementeeritud sambaid.
Üldised kasutusviisid
Protsess
Kõrgsurve-jugainjekteerimisel tekitatakse pinnasesse ebakorrapärase geomeetriaga tsementeerunud sambad. Injekteerimistöid jälgitakse puurpea otsa paigaldatud spetsiaalse anduri abil. Elektroonika abil reguleeritakse düüside tööd, vajadusel lisatakse nende abil injektsioonlahusele vett ja õhku. Esmalt puuritakse puurvarustus projektsele sügavusele, peale mida alustatakse injekteerimistöödega. Aeglaselt pöörlevat puurvarrast hakatakse üles poole tõstma, samal ajal lõhuvad joad pinnase struktuuri ja segavad pinnasesse injektsioonlahust. Olenevalt lähteülesandest ja pinnasest, on kasutusel 3 erinevat meetodit:
Ühesüsteemne (injektsioonlahusega), kahesüsteemne (injektsioonlahusele on lisatud suruõhk), kolmesüsteemne (suruõhule on lisatud veejuga, lisaks on erali düüs injektsioonlahusele). Tsementeerunud sammaste geomeetria ja füüsikalised omadused põhinevad eelkõige stabiliseeritava pinnase omadustel. Olulist rolli mängib pinnase erodeeritavus ja sidusus. Mittesidusad pinnased on kõrgsurve-joa poolt paremini töödeldavad kui sidusad pinnased.
Eelised
Kvaliteedi tagamine
Kelleril on 40-aastane kogemus, olles teostanud projekte üle kogu maailma ning viinud ellu rohkem kõrgsurve-jugainjekteerimise projekte kui ükski teine töövõtja maailmas.
Pidevad uuendused tehnoloogias, nagu näiteks Kelleri poolt patenteeritud meetod samba läbimõõdu määramiseks – Acoustical Column Inspector või ACI – tagavad kvaliteetse lõpptulemuse.